Sport

Puchar Polski: Skromna wygrana Zagłębia Lubin

Środowe spotkanie KGHM Metraco Zagłębie Lubin z Energą AZS Koszalin rozpoczęło zmagania drużyn o awans do Final Four Pucharu Polski. Z pojedynku zwycięsko wyszedł zespół wicemistrzyń Polski, ale nie była to spora przewaga (22:20). Zawodniczki z Koszalina szansę na rewanż dostaną za tydzień.

Ostatnie mecze pomiędzy miedziowymi a akademiczkami kazały przypuszczać, że będziemy świadkami ciekawego pojedynku. I tak też było, chociaż początek nie wskazywał na późniejsze emocje. Lubinianki rozpoczęły od mocnego uderzenia i po kwadransie prowadziły 5:1. Swoją drugą bramkę akademiczki rzuciły dopiero w 16. minucie spotkania, a wcześniej nie potrafiły sobie poradzić z dobrą defensywą Zagłębia i świetnie dysponowaną Moniką Maliczkiewicz. Jeszcze w osiemnastej minucie spotkania po stronie AZS-u widniała liczna 2! Przed przerwą przyjezdne poprawiły swoją skuteczność, rzucając miedziowym w pierwszych dwóch kwadransach osiem bramek. Podopieczne Bożeny Karkut w tym samym czasie do bramki rywalek trafiała 12-krotnie.

W perspektywie rewanżu każda kolejna bramka była bardzo ważna. Tym bardziej cieszyły kolejne minuty spotkania, w których miedziowe powiększały swoją przewagę, wypracowaną w pierwszej części. Kolejne udane akcje, wykańczane najczęściej przez Joannę Obrusiewicz i Agnieszkę Jochymek sprawiły, że dziesięć minut po zmianie stron było 17:10. Do 46. minuty, kiedy na tablicy wyników mieliśmy 20:15 wydawało się, że przewaga podopiecznych Bożeny Karkut pozwoli ze sporym zapasem bramek udać się na rewanż. Tymczasem w ostatnim kwadransie w grę lubinianek wkradł się chaos i nieskuteczność. Przez ostatnie 13 minut miedziowe rzuciły tylko dwie bramki (!), rywalki zagrały dużo skuteczniej, siedem razy pokonując naszą bramkarkę i z wysokiej przewagi zrobiły się ostatecznie tylko dwie bramki.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Energa AZS Koszalin 22:20 (12:8)

Zagłębie: Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz – Robótka, Załęczna 2, Piekarz 2, Pałgan, Obrusiewicz 7, Konofał, Paluch, Lalewicz 2, Piechnik 2, Lima, Walczak 1, Jochymek 6, Milojević
AZS Koszalin: Prudzienica, Kowalczyk – Kalska 3, Kobyłecka 5, Muchocka 3, Chmiel 1, Załoga, Błaszczyk 3, Manoila 2, Matuszczyk 3.
MVP spotkania: Monika Maliczkiewicz