Sport

Eliminacje ME: Rywalki z wygraną

W „polskiej” grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Europy Anglia 2021 odbyło się pierwsze spotkanie. Główne rywalki biało-czerwonych w walce o awans pewnie wygrały z Mołdawią 0:7.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet będzie walczyła o awans na Mistrzostwa Europy w grupie D. Naszymi rywalkami oprócz wspominanych Czeszek są również zespoły z Hiszpanii, Azerbejdżanu i Mołdawii. Bezpośredni awans do Mistrzostw wywalczą zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Pozostałe drużyny z drugich miejsc zagrają ze sobą w barażach.

Najważniejsze dla Polek będą mecze z drużynami Hiszpanii i Czech. Hiszpania niedawno zaprezentowała się z dobrej strony w Mistrzostwach Świata. Odpadły na etapie 1/8 finału, grając dobre spotkanie z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Dlatego wydaje się być faworytem naszej grupy. Oprócz wywalczenia możliwie najlepszego wyniku z Hiszpankami, kluczowym meczem będzie dla naszej drużyny spotkanie z Czeszkami.

Tymczasem Czeszki rozegrały swój pierwszy mecz eliminacji do Mistrzostw Europy. Odniosły pewne zwycięstwo z Mołdawią, kierując piłkę do bramki aż siedem razy. Bramki zdobyły: Svitková (28 ’, 38 ’), Bertholdová (41 ’), L. Martínková (48 ’), Cahynová (53 ’), Stašková (73 ’), Voňková (85 ’).

Reprezentacja Polski pierwsze spotkanie rozegra z Czeszkami na wyjeździe – 3 września. Następnie zmierzą się w Polsce z Hiszpankami (12 listopada) i będzie to ostatni mecz Polek w tym roku. W 2020 roku rywalizację rozpoczną od meczów w kraju – z Mołdawią (7 marca), i Azerbejdżanem (10 kwietnia), by potem na wyjeździe zagrać ponownie z Mołdawią (14 kwietnia), Hiszpanią (9 czerwca). Ostatni mecz biało-czerwone rozegrają w Polsce z Czeszkami (22 września).