Polecane Sport

Olympique Lyon zagra w Polsce!

Hegemon piłki nożnej kobiet na miejsce letniego obozu wybrał wielkopolską Opalenicę i znany po Euro 2012 hotel Remes (tam stacjonowali między innymi Portugalczycy). Dzięki temu topowe polskie kluby będą mogły rozegrać sparingi z jednym z najlepszych europejskich klubów piłki kobiecej.

Wielokrotne Mistrzynie Francji do Polski przyjadą 16 lipca. W ciągu 10-dniowego obozu rozegrają sparingi z Medykiem Konin, Czarnymi Sosnowiec i Górnikiem Łęczna.

Mecz z Medykiem odbędzie się 18. lipca w Koninie, czym uświęci obchody 35-lecia klubu. Następnie 22. lipca w Opalenicy Francuzki zagrają z Czarnymi Sosnowiec, a na zakończenie pobytu w Polsce – 24. lipca Lyon zagra z Górnikiem Łęczna.

Lipcowe mecze są olbrzymim hitem tegorocznej przerwy między sezonami, która przez epidemię koronawirusa, wydaje się być o wiele za długa. Dla zawodniczek z Lyonu będzie to trening przed sierpniowym wznowieniem Ligi Mistrzyń. Ćwierćfinały, półfinały i finał zostaną rozegrane w formie mini turnieju. Francuzki spróbują sięgnąć po swoje siódme trofeum najlepszej drużyny Europy.