Sport

OrlenLiga: Gospodynie górą w starciu z Dąbrową

W meczu 19. kolejki rozgrywek Orlen Ligi, siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała pokonały u siebie Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:1.

Pierwsza partia rozpoczęła się od prowadzenia Bielszczanek, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły dwoma oczkami (8:6). Jednak Dąbrowianki nie poddały się i doprowadziły do remisu. Obydwa zespoły prowadziły zaciekłą walkę, jednak na chwilę przed drugą przerwą techniczną dzięki dobrej postawie Natalii Bamber-Laskowskiej to Bielsko wysunęło się kolejny raz na dwupunktowe prowadzenie, które stopniowo powiększyło w końcówce wygrywając pierwszego seta 25:20.

Drugą serię z mocnym przytupem rozpoczęły Dąbrowianki, jakby chcąc zrewanżować się przeciwniczkom za końcówkę poprzedniej odsłony. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły z czterema punktami przewagi. Jednak i ona nie utrzymała się długo, gdyż Bielszczanki wyrównały do 11. Po zdobyciu aż dziewięciu punktów z rzędu gospodynie po raz kolejny zdobyły przewagę i do końca jej nie oddały (25:22).

Trzecia partia nie różniła się od poprzedniej – Dąbrowa wychodziła na prowadzenie, które traciła po seriach swoich błędów. Jedynie w końcówce partii gra Dąbrowianek się odmieniła – nie popełniały błędów w żadnym z elementów, w przeciwieństwie do zawodniczek BKS-u. Dlatego też tę partię to dziewczyny z Zagłębia zapisały na swoją korzyść (22:25).

Dobra passa Dąbrowy Górniczej trwała jeszcze na początku czwartego seta, lecz nie za długo. W momencie jak Bielszczanki poprawiły swoją grę i wyeliminowały z niej błędy, to one wyszły na minimalną przewagę, którą stopniowo powiększały. Gospodynie mimo chwilowych zrywów MKS-u spokojnie kontrolowały przebieg gry i wygrały 25:20, tym samym kończąc mecz wynikiem 3:1.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:20)

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Muhlsteinova, Beier, Trojan, Bamber-Laskowska, Strózik, Lis, Wojtowicz (libero) oraz Łyszkiewicz, Pelc, Horka.
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Cemberci, Mancuso, Dziękiewicz, Konieczna, Staniucha-Szczurek, Sobolska, Strasz (libero) oraz Kaliszuk.

MVP: Mariola Wojtowicz (BKS Aluprof Bielsko-Biała)