Sport

OrlenLiga Kobiet: Dąbrowa wygrywa z Bydgoszczą!

Drużyna Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza pokonała 3:0 drużynę z Bydgoszczy w ostatnim meczu rundy zasadniczej. Nie było to jednak szybkie i łatwe 3:0.

W pierwszym secie bydgoszczanki nie poddały się presji grania z faworytem meczu i przez jakiś czas utrzymywały kilku punktowe prowadzenie. Dlatego też końcówka pierwszego seta była bardzo emocjonująca. Nerwy lepiej opanowywały dąbrowianki, które ostatecznie wygrały do 25:23.

Drugi set także zaczął się od przewagi zawodniczek Pałacu. Dopiero po bloku Julii Twardowskiej i trudnych zagrywkach Elżbiety Skowrońskiej, Dąbrowa wysunęła się na spore prowadzenie (22:12), które utrzymały do samego końca (25:13).

W trzecim secie zawodniczki Zagłębia od razu wypracowały sobie mocną przewagę (6:0), powiększając ją z upływem czasu (19:8). Popełniły jednak trochę błędów i słabszych zagrań, przez co Bydgoszcz nadgoniła punkty. Nie przyniosło im to jednak wygranej, bo seta na swoją korzyść zapisał Tauron (25:20), wygrywając równocześnie całe spotkanie.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:13, 25:20)

Składy zespołów:
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Cemberci, Staniucha-Szczurek, Liniarska, Adams, Sassa, Skowrońska, Strasz (libero) oraz Urban, Kaczmar.
KS Pałac Bydgoszcz: Biedziak, Pieczka, Naczk, Połeć, Twardowska, Karczmarzewska-Pura, Wysocka (libero) oraz Sawoczkina, Kaliszuk, Dybek, Fojucik, Głaz.
MVP: Ozge Cemberci