Sport

AWF Katowice Futsalowym Akademickim Mistrzem Śląska

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w futsalu kobiet. Mistrzowski tytuł zdobył AZS AWF Katowice. Następne na podium są zawodniczki Politechniki Śląskiej, którym nie udało się obronić złota. Trzecim zespołem został AZS Uniwersytet Śląski.

3 kwietnia rozegrane zostały ostatnie mecze Akademickich Mistrzostw Śląska. Na hali w Katowicach zmierzyły się ze sobą zespoły Politechniki Śląskiej, AWF Katowice, Uniwersytetu Śląskiego, WSZOP Katowice oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zapraszamy również do galerii zdjęć z zawodów.

Uniwersytet Ekonomiczny – AWF Katowice 0-6 (0-3)

Pierwszym sobotnim spotkaniem był mecz pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego, a Uniwersytetem Ekonomicznym. Mimo niepełnego składu drużyny AWF, to ta uczelnia od początku dyktowała warunki. Zawodniczki Uniwersytetu Ekonomicznego nie wykorzystały gry w przewadze. Nie udało im się też zmęczyć przeciwniczek, które nie miały możliwości wprowadzania zmian oraz nie miały prawdziwej bramkarki, stosując tzw. „bramkarkę lotną”. Po pierwszej połowie Uniwersytet Ekonomiczny przegrywał 0:3, a cały mecz zakończył się wynikiem 0:6.

DSC_6795

Bramki: Łąckiewicz-Oślizło Angelika, Nosalik Natalia (x4), Noras Aleksandra
Żółte kartki: Łąckiewicz-Oślizło Angelina

Politechnika Śląska Gliwice – Uniwersytet Śląski Katowice 1-0 (0-0)

Spotkanie od początku było dość wyrównane. Zarówno jedna, jak i druga drużyna robiła wszystko, by zdobyć przewagę. Bardzo dobrze w obronie radził sobie zespół Politechniki Śląskiej, chociaż nie obyło się bez żółtych kartek. Doskonale bramki broniła bramkarka Kapellak Adrianna.
Zespoły na przerwę schodziły z bezbramkowym remisem. Dopiero druga odsłona spotkania wyłoniła zwycięzcę. Politechnika po zaciekłej akcji umieściła piłkę w bramce. Niestety podczas tej akcji ucierpiała bramkarka Uniwersytetu Śląskiego, która nie pojawiła się na boisku już do końca turnieju.

DSC_6846

Bramki: Szymanowska Aneta
Żółte kartki: Deda Natalia, Szymanowska Aneta

Uniwersytet Ekonomiczny Katowice – WSZOP Katowice 11-0 (6-0)

Wysokim wynikiem zakończył się mecz pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym, a WSZOP Katowice. Od początku na boisku liczył się jedynie zespół Ekonomiczny, natomiast WSZOP pozostawał w ich cieniu. Jednak należy docenić samozaparcie przegranego zespołu, który mimo strat kolejnych bramek nie odpuszczał, tylko grał na swoim stałym poziomie.

DSC_6984

Bramki: Łuczyńska Monika (x4), Piekorz Magdalena, Urbańczyk Dorota (x2), Łach Magdalena (x2), Matys Maja

AWF Katowice – Politechnika Śląska Gliwice 1-1 (0-1)

Mecz na szczycie tabeli Akademickich Mistrzostw Śląska zapowiadał emocje i zaciekłą walkę. Po poprzednich turniejach AMŚ Politechnika Śląska do AWF Katowice traciła dwa punkty. Rezultat tego spotkania miał, więc ogromne znaczenie w walce o tytuł. W pierwszej połowie mimo wielu prób jednego i drugiego zespołu, to Politechnika Śląska zdobyła bramkę, wykorzystując luki w obronie AWF Katowice. Druga połowa była równie zacięta jak pierwsza. Wydawało się, że szczęście sprzyja Politechnice Śląskiej – AWF nie wykorzystał karnego. Szybko jednak naprawił swój błąd, wykorzystując pomyłkę zespołu z Gliwic i doprowadzając do wyrównania. Ten remis pozbawił Politechnikę Śląską szans na obronienie tytułu Akademickich Mistrzyń Śląska. Po długim czasie tytuł ten powrócił do zespołu AWF Katowice.

DSC_7127

Bramki: Nosalik Natalia; Deda Natalia (PŚ)
Kartki: Deda Natalia, Rybałtowska Agnieszka; Nosalik Natalia

Uniwersytet Ekonomiczny Katowice – Uniwersytet Śląski Katowice 1-4

Mecz pomiędzy dwoma Uniwersytetami z Katowic mógł wyłonić zdobywcę najniższego miejsca na podium Akademickich Mistrzostw Śląska. Gdyby Uniwersytet Ekonomiczny pokonał Uniwersytet Śląski, wtedy prawie na pewno sięgnąłby po brąz. Tak się jednak nie stało, ponieważ Uniwersytet Śląski mocno zaznaczył swoją wyższość nad rywalkami i to, że zasługują na trzecie miejsce.

DSC_7133

Politechnika Śląska Gliwice – WSZOP Katowice 11-2 (6-0)

Mecz rozegrany między tymi drużynami w żaden sposób nie mógł namieszać w tabeli. Zespół Politechniki Śląskiej występował w roli zdecydowanego faworyta. Drużyna WSZOP Katowice dotychczas nie wygrała żadnego meczu. Po pierwszej połowie Politechnika prowadziła 6 bramkami. Druga połowa okazała się być przełomową dla zespołu z Katowic. Zdobyły one swoje pierwsze bramki podczas Akademickich Mistrzostw Śląska. Jedna z nich padła z rzutu wolnego bezpośredniego, a druga była wynikiem błędu w obronie Gliwiczanek.

DSC_7247

Bramki: Szymanowska Aneta (x3), Kwiatkowska Kinga, Zorzycka Alicja, Sułkowska Anna (x2), Kula Roksana, Respondek Walentyna, Rybałtowska Agnieszka, Koza Magdalena; Zając Patrycja, Lniany Sonia,

AWF Katowice – Uniwersytet Śląski Katowice 7-2 (4-0)

Osłabiony przez granie w niepełnym składzie AWF Katowice pod koniec dnia został wzmocniony dodatkową zawodniczką – Patricią Fischerovą. Tak odświeżony zespół Akademiczek strzelił 4 bramki do przerwy. W drugiej połowie zawodniczki Uniwersytetu Śląskiego strzeliły dwie bramki, ale straciły 3. Tym samym AWF Katowice pozostał na pierwszym miejscu AMŚ, a Uniwersytet Śląski sięgnął po brąz.

DSC_72681 (15)

Bramki: Nosalik Natalia (x3), Gontarz Dorota, Łąckiewicz-Oślizło Angelina (x3); Sylwia Kowalewska, Daria Reshke