Sport

Piłka ręczna: Polki remisują z Czeszkami

Dzisiaj w czeskim Chebie reprezentacji Polski zremisowała (25:25) z gospodyniami turnieju towarzyskiego – Czeszkami. Był to pierwszy mecz Polek na tym turnieju, w kolejnych dniach zagrają z Białorusią oraz Słowacją.

Mecz na początku szedł zgodnie z planem Biało-Czerwonych – w 19. minucie prowadziły już 9:4. Po dobrym początku nastąpił okres gry przerywanej – raz jedna, a raz druga drużyna miała przestoje formy, stąd wahania wyniku, który do przerwy wyniósł 14:11 dla Polek.

Druga odsłona nie przyniosła wielkiej zmiany w grze naszego zespołu. Po kilku dobrych akcjach następowała stagnacja. W 42. minucie Polska prowadziła 20:15, gdy znowu Czeszki przejęły kontrolę nad meczem, doprowadzając do wyrównania (na dwie minuty przed końcem spotkania). Ich waleczna postawa doprowadziła je nawet na chwilowe prowadzenie, które w remis zamieniła Aleksandra Zych i spotkanie skończyło się ostatecznie 25:25.

Skład reprezentacji Polski: Gapska, Prudzienica, Maliczkiewicz – Stachowska, Niedźwiedź 4, Gęga 4, Kocela 2, Grzyb 5, Janiszewska 1, Zych 4, Łabuda 2, Drabik, Skrzyniarz, Cebula, Piechnik, Kulwińska 3.