Polecane Sport

Ostatnia szansa na awans!

Biało-czerwone zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii w meczu ostatniej szansy o awans na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2022 roku w Anglii. Awans na ME byłby pierwszym w historii seniorskiej reprezentacji kobiet.

Nie będzie jednak łatwo. Hiszpanki od lat pojawiają się na największych imprezach piłki kobiecej. Trzon reprezentacji stanowią zawodniczki zaprawione w bojach na boiskach największych europejskich klubów. Dotychczas przez eliminację do Mistrzostw Europy przeszły gładko, zdobywając dużo bramek i dosłownie miażdżąc rywalki na boisku. Ich jedynym potknięciem jest remis z… Reprezentacją Polski!

Tym razem o uzyskanie dobrego wyniku może być trudniej. Remis nie wystarczy do przedłużenia marzeń Polek o występie na Euro. Konieczna jest wygrana. Do tego nasza reprezentacja zagra okrojonym składem – zabraknie nie tylko naszej najlepszej zawodniczki Ewy Pajor ale również bez Agaty Tarczyńskiej i Agnieszki Winczo (niemieckie kluby nie wyraziły zgody na udział zawodniczek w meczu reprezentacji) oraz Dżesiki Jaszek (koronawirus).

Mecz odbędzie się już jutro o godzinie 19. Wydarzenie transmitować będzie TVP SPORT.