Sport

Dąbrowianki wygrały Roltex Cup!

W drużynie Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza nastąpiło sporo zmian. Dość spore zmiany w kadrze zespołu zostały przetestowane w ostatnich dniach sierpnia na międzynarodowym turnieju Roltex Cup w Sulechowie. W turnieju oprócz zespołu z Zagłębia wystąpiły także SK UP Olomouc (czeska ekstraklasa), VLF Oythe (II Bundesliga niemiecka) oraz MLKS Roltex Zawisza Sulechów (I liga kobiet).

Dąbrowianki bardzo dobrze zaprezentowały się na turnieju. W pierwszym meczu zmierzyły się z czeską ekstraklasą, czyli zespołem SK UP Olomouc. Od samego początku to one przeważały na boisku, grając spokojnie i nie tracąc punktów. Nawet w momencie, gdy Czeszki zerwały się do punktowania, podopieczne Juana Manuela Serramalera po zaciętej walce i tak zainkasowały tego seta na swoje konto. Dopiero w trzecim secie gra Tauron Banimexu posypała się, co zostało szybko naprawione w czwartej partii, wygrywając ostatecznie 3:1.

O wiele więcej emocji przyniosło kibicom spotkanie Dąbrowy Górniczej z drużyną sponsorowaną przez tytułową firmę Roltex – Zawiszę Sulechów. Ten mecz Dąbrowianki wygrały dopiero po tie-breaku. Pomimo dość dobrej postawy Zawiszy w trzecim i czwartym secie  – to Zagłębianki pokazały klasę i zwyciężyły na przekór znanego przysłowia, że kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 3:2.

Trzeci turniejowy mecz w wykonaniu Tauron Banimexu początkowo także rozpoczął się od mocnej przewagi. Przede wszystkim stało się to przez dobrą zagrywkę i skutecznie wyprowadzane ataki. Niemki jednak nie wywiesiły od razu białej flagi – podniosły się po porażce i w drugim secie to one prowadziły. Dąbrowa Górnicza kolejny raz pokazała, że potrafi walczyć i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, czego nie pozwoliła zmienić także i w trzecim secie.

W ten oto sposób na trzy mecze zespół z Zagłębia zanotował trzy zwycięstwa, pokazując, że coraz lepiej przygotowuje się do najbliższego sezonu.