Muzyka

Gwiazdy Drum & Basse i Techno na Audioriver

Z przyjemność ogłaszamy artystów, którzy wystąpią w Płocku w dniach 24-26 lipca. Wśród nich są legendy drum & bass – High Contrast i Roni Size Reprazent live, gwiazdy techno – Marcel Dettmann i Audion live oraz artyści tuż po wydaniu autorskich płyt – IcicleEntropy live oraz Nervy. Co więcej, na Audioriver Sun/Day wystąpi Anja Schneider.

Aż trudno uwierzyć, że tak wielka postać, jak High Contrast, nigdy nie występowała na Audioriver. Jak informują organizatorzy, że skoro to  10. edycja to najwyższa pora, by nadrobić tę zaległość. Byłoby wręcz niezręcznością, gdybyśmy pierwszą dekadę festiwalu skończyła się bez okrętu flagowego Hospital Records.

Roni Size z zespołem, czyli w wersji Reprazent live, występował już na plaży w Płocku, ale było to niemal w zamierzchłych czasach, bo w 2008 roku. Przez ostatnie cztery lata projekt ten był odłożony na półkę, aż niedawno ogłoszono nadchodzącą w tym roku nową płytę. Autorzy klasyków „Brown Paper Bag“, „Lucky Pressure“ i zdobywcy Mercury Prize wracają w pełnym koncertowym składzie.

Roni Size Reprazent live – promo video

Kilkuosobową grupą do Płocka przyjedzie także Icicle, czyli autor wydanej w listopadzie, świetnej drum & bassowej płyty, „Entropy“. Prezentację muzyki z tego jeszcze ciepłego krążka uświetnią syntezatory, dedykowane wizualizacje oraz udział MC.

Icicle – Will You Be Mine feat. Sarah Hezen

Zupełnie nie z tej ziemi zapowiada się z kolei występ Audion live. Za pseudonimem kryje się geniusz sceny elektronicznej i współzałożyciel wytwórni Ghostly International, Matthew Dear. Projekt Audion, podobnie jak Reprazent, wrócił po kilkuletniej przerwie z płytą wydaną pod koniec 2013 roku. Artysta postanowił zaskoczyć jednak nie tylko muzyką, ale i formą występów, tworząc specjalną, multimedialną konstrukcję sceniczną. Za jej realizację odpowiedzialna jest Vita Motus Design, czyli ta sama firma, która wyprodukowała słynny projekt ISAM live Amona Tobina.

Audion live – promo video
Pozostając w klimatach techno, zapewne mało, kto liczył, że po grudniowym ogłoszeniu występu Bena Klocka, także jego kolega Marcel Dettmann pojawi się w Płocku. To gwiazda wytwórni Ostgut Ton, rezydent berlińskiego klubu Berghain oraz 14. pozycja na liście 100 najlepszych DJ-ów 2014 roku wg czytelników portalu Resident Advisor.

Moderat – Bad Kingdom (Marcel Dettmann remix)
Na festiwalu nie zabraknie również wartościowej polskiej muzyki. Nervy to nowy projekt, za którym stoją Agim Dzeljilji, Igor Pudło i Jan Młynarski, czyli artyści współodpowiedzialni m.in. za grupy Skalpel i Őszibarack. Ich album wydany pod koniec 2014 roku zawiera bardzo świeży, odważny materiał, będący połączeniem oryginalnych sampli, elektronicznych syntezatorów i żywych instrumentów dętych.

Nervy – Serge Africa
Mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość dla fanów festiwalu – tym razem dużo wcześniej, niż w roku ubiegłym, organizatorzy będą ujawniać gwiazdy trzeciego dnia wydarzenia. Pierwszą artystką, która uświetni Audioriver Sun/Day jest Anja Schneider, czyli DJ-ka, producentka i szefowa znanej wytwórni Mobilee. To jedna z wiodących postaci światowej sceny, która publiczności Audioriver dała się poznać podczas żywiołowego występu wieńczącego edycję 2012.

Anja Schneider feat. Cari Golden – Something That’s For Life 

Z niecierpliwością czekamy na więcej, a każdego, kto się jeszcze nie zdecydował zachęcamy do kupienia biletu już teraz.

Przypominamy, że jeszcze tylko do 22 lutego trwa sprzedaż karnetów w najniższych, promocyjnych cenach.

Bilety trzydniowe za 210 zł i dwudniowe za 160 zł.

Więcej o biletach i ich cenana na stronie organizatora: https://www.audioriver.pl/Bilety,4253,1.html