Polecane Sport

Górnik Łęczna z Pucharem Polski!

W sobotę w Warszawie drużyny Sosnowca i Łęcznej zmierzyły się w finale Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet. Pomimo tego, że drużyna z Sosnowca ma na swoim koncie więcej tytułów, to zawodniczki Górnika cieszyły się ze zwycięstwa i zabrały Puchar sezonu 2019/2020 do Łęcznej. W meczu padła jedna bramka, której autorką jest opuszczająca klub – Dominika Grabowska (72′).

W krajowej piłce nożnej kobiet koronawirus zatrzymał niemalże wszystko. Liga nie została dokończona, treningi wstrzymano na długi czas, przełożono mecze reprezentacji. Pierwszym poważnym odmrożeniem w kobiecej piłce był rozegrany w sobotę w Warszawie Finał Pucharu Polski. Na trybunach, w ograniczonej liczbie, pojawili się sympatycy obydwu drużyn. Na boisku nie zabrakło ambicji i walki, podsyconej długą piłkarską abstynencją.

Pomimo tego, że zawodniczki z Sosnowca miały wielką ochotę na zdobycie Pucharu – kolejny raz musiały w finale uznać wyższość przeciwniczek. Okazji do zmienienia wyniku tego spotkania miały wiele, ale brakowało skuteczności w wykończeniu ataków na bramkę rywalek. Swojej okazji nie zmarnowała Dominika Grabowska, która w 72 minucie umieściła piłkę w siatce zawodniczek Zagłębia, tym samym dając swojej drużynie zwycięstwo. Jest to doskonałe pożegnanie z drużyną – Dominika Grabowska odchodzi do francuskiej ligi, gdzie zasili szeregi Fleury 91.