Polecane Sport

Kadra kobiet – towarzysko

Po zakończonych bez sukcesu eliminacjach do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Anglii w 2022 roku, przyszła pora na rozpoczęcie przygotowań do eliminacji Mistrzostw Świata. Reprezentacja kobiet w piłce nożnej rozegra towarzyskie spotkanie z reprezentacją Szwecji.

Polki miały duże szanse na pierwszy w historii awans na dużą seniorską imprezę. Do szczęścia zabrakło niewiele, bo po remisie z faworytem grupy eliminacyjnej – Hiszpanią oraz pewnymi wygranymi z najsłabszymi reprezentacjami – Mołdawii i Azerbejdżanu, potrzebny był tylko dobry wynik z reprezentacją Czech. Niestety nie udało się i to właśnie nasz sąsiad z Południa wywalczył miejsce w barażach o Euro 2022.

Polki pożegnały się z wizją zagrania na Mistrzostwach Europy, a z kadrą pożegnał się dotychczasowy trener Reprezentacji – Mirosław Stępiński. Jego miejsce tymczasowo zajmie Nina Patalon. Trenerka reprezentacji młodzieżowej.

Pierwszym testem Reprezentacji pod wodza nowej seleksjonerki oraz z odświeżonym składem – będzie mecz z mocną Reprezentacją Szwecji. Jest to Reprezentacja, która od lat znajduje się w czołówce piłki kobiecej. Na swoim koncie mają istotne sukcesy, między innymi brązowy medal Mistrzostw Świata rozegranych we Francji w 2019 roku. Dodać do tego można również olimpijskie srebro (Rio 2016) oraz sukcesy z dawnych lat, takie jak m.in. Mistrzostwo Europy w 1984 r., srebro z Mistrzostw Świata w 2003 roku i wiele innych.

W Reprezentacji Szwecji grają zawodniczki z najlepszych europejskich klubów – Wolfsburga, Chelsea, Bayernu, z ligi hiszpańskiej, francuskiej i szwedzkiej. Spotkanie towarzyskie z takim partnerem będzie dla naszej Reprezentacji dużym wyzwaniem. Jednak wyzwaniem koniecznym do ulepszenia gry biało-czerwonych.

Spotkanie ze Szwecją odbędzie się 13. kwietnia 2021 roku w Łodzi. Będzie je transmitowało TVP Sport. Szwedki przed spotkaniem z biało-czerwonymi zmierzą się z utytułowaną Reprezentacją USA (10. kwietnia 2021 r.).