Muzyka Polecane Sport

Co w Arenie w 2020?

Hala Widowiskowo-Sportowa Arena w Gliwicach nie zwalnia tempa. Rozpoczął się nowy rok, a wraz z nim nowe atrakcje. Co już teraz zaplanowała dla nas Arena Gliwice w 2020 roku? Będzie Lenny Kravitz, Kiss, muzyka filmowa, będą wydarzenia sportowe, kabarety i innego rodzaju atrakcje!

Fot. W. Respondek

Poniżej podajemy najważniejsze wydarzenia 2020 roku. O pozostałych imprezach organizowanych w Arena Gliwice będziemy informować na bieżąco.

Styczeń
W nowy rok Arena wkroczy sportowym krokiem. 5 stycznia odbędzie się największy halowy turniej piłki nożnej – Amber Cup. Zobaczyć na nim będzie można największe gwiazdy polskiej piłki nożnej. W tym roku nie tylko w wykonaniu mężczyzn, ale również … kobiet! W akcji zobaczymy drużyny Polska Stars, TVP Sport, KTS Weszło, Wilczek Team, odbędzie się także pokazowy mecz drużyn kobiecych – w roli kapitanek Katrzyna Kiedrzynek (bramkarka reprezentacji Polski) oraz Ewa Pajor (jedna z najlepszych zawodniczek Reprezentacji, jak i Europy). Akcenty muzyczne będzie można odnaleźć w wykonaniu Buffo, który 11.01 przedstawi swoje największe hity. Nie zabraknie też elementów humorystycznych – Radiowcy bez cenzury (Skowron, Olbratowski i Tomkowicz) w stand-up już 19 stycznia.

Luty
W lutym również nie zabraknie emocji sportowych – najciekawiej zapowiada się mecz eliminacji Mistrzostw Europy 2021 w koszykówce mężczyzn. 20.02 Polska zmierzy się z Izraelem. Dla osób szukających muzycznych, jak i filmowych wrażeń – możemy zaproponować Koncert Muzyki Filmowej Hansa Zimmera. Będzie można usłyszeć największe hity z filmów takich, jak Gladiator, Interstellar, Batman, Kod da Vinci, Incepcja, Piraci z Karaibów. Nie zabraknie również targów – tym razem będzie można się wybrać na Targi Budowlane Śląsk i Małopolska – w szpilkach na budowie.

Marzec
W marcu polecić możemy kolejne sportowe wydarzenia – mecz Mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski – GTK Gliwice vs. Anwil Włocławek – już 6 marca. Z muzycznych atrakcji na pierwszy plan w marcu wybija się wyjątkowy artysta – James Blunt. Ten specjalista od ballad zagra w Arenie 7 marca. Idealny prezent na Dzień Kobiet!

Maj
W maju pod Areną Gliwice odbędą się juwenalia gliwickich studentów, czyli słynne Igry. Gdy tylko dowiemy się kto na nich wystąpi, damy znać!

Czerwiec
Tutaj nie będziemy się za bardzo rozpisywać. Najważniejszy jest jeden szczegół – 15 czerwca w Gliwicach wystąpi Lenny Kravitz!

Lipiec
W lipcu do powiedzenia mamy jedno – legenda rocka, nieschodząca ze sceny od 45 lat, zespół – KISS. Wystąpi w Arenie Gliwice 15 lipca!

created by dji camera

To na razie tyle z hitów Areny Gliwice. O pozostałych wydarzeniach będziemy informować w trakcie roku. Ale trzeba przyznać, że już teraz zapowiada się dobrze!