Sport

Kamil Stoch z Kryształową Kulą!

Kamil Stoch został najlepszych skoczkiem Pucharu Świata w sezonie 2013/2014! Ostateczną wygraną klasyfikacji generalnej dało mu czwarte miejsce w konkursie w Planicy.
Kamil Stoch jest drugim Polakiem, który zdobył Kryształową Kulę. Oprócz niego udało się to tylko Adamowi Małyszowi (czterokrotnie). Jest jednak jedynym Polakiem (i szóstym zawodnikiem w historii skoków narciarskich), który sięgnął po główną nagrodę Pucharu Świata, będąc zarazem aktualnym mistrzem świata i (dwukrotnym) mistrzem olimpijskim.
Zawody w Planicy wygrał Niemiec Severin Freund. W konkursie do serii finałowej nie zakwalifikowali się Klemens Murańka (125,5 metra, 35. miejsce), Dawid Kubacki (123 metry, 38. pozycja). W drugiej serii słaby skok oddał Piotr Żyła (122 metry), przez co spadł na 20. miejsce. Za to bardzo dobrze po raz kolejny pokazał się Maciej Kot – skoczył 135 metrów i zajął 8. pozycję.