Muzyka

IGRY: Deszcz nie przeszkodził!

Wczoraj rozpoczęła się prawdziwa zabawa na tegorocznych IGRACH. Studenci otrzymali symboliczne klucze do miasta, ruszyli barwnym Korowodem przez główne ulice Gliwic, aby dotrzeć na lotnisko Aeroklubu i oddać się tam dobrej zabawie. I mimo, że równocześnie z rozpoczęciem wymarszu zaczęło padać i tego dnia już nie przestało – na terenie imprezy nie było pustek. Rzesze studentów i sympatyków dobrej zabawy wytrwale bawiło się pod sceną, czy na terenie lotniska. Bardzo dobry koncert dla swoich wiernych słuchaczy dały zespołu takie jak Don’t You Bear, Kabanos, Leniwiec i HUNTER.

Uczestnicy Korowodu zbierali się na Placu Krakowskim od godziny 14.30. Przez długi czas wspólnie się bawili, prezentowali stroje, pozowali do fotografii i brali udział w konkursach. W końcu na scenie pojawiły się ważne osobistości, w obecności których studenci otrzymali symboliczne klucze do miasta. Oznaczało to, że na czas najważniejszych dni IGRÓW, to oni „przejmują” miasto. Po kolejnej porcji zabawy – studenci uformowali zwięzły korowód i za wielkim roztańczonym tirem – ruszyli w trasę. Wśród przebierańców można było zobaczyć wiele naprawdę kreatywnych strojów – prym wiodły (inspirowane Eurowizją) „Conchity Wurst” oraz typowe „Słowianki„, ale także lalki Barbie, Prysznice, Panny Młode, kartonowe budowle – na przykład czołg i akademik i wiele innych. Wszyscy przeszli kilkoma głównymi ulicami Gliwic, by swój przemarsz zakończyć na terenie lotniska Aeroklubu.

Natomiast od godziny 18 trwały koncerty. Najpierw zaprezentowali się zwycięzcy tegorocznego przeglądu kapel studenckich, czyli zespół Don’t You Bear. Zaraz po nich wystąpiła pierwsza polska gwiazda – Kabanos.
Pomimo brzydkiej pogody na terenie imprezy było sporo osób. Wiele z nich wytrwale, nie tylko stało pod sceną, ale także tańczyło, skakało i żywo bawiło się. Docenił to nawet sam wokalista – porzucając na jakiś czas scenę, aby wejść w tzw. ” ścianę śmierci” wraz ze swoją publiką.
Po mocnych brzmieniach scenę przejął zespół Leniwiec który robił wszystko, bo rozgrzać zmarznięty tłum – zagrał swoje najpopularniejsze piosenki i wspaniale rozbawił uczestników koncertu. Deszcz nie przestawał padać, ale także ludzie nie przestali się bawić!
Gwiazdą wieczory był zespół HUNTER, który pokazał prawdziwą klasę swojego gatunku. Na tę grupę niektórzy czekali pod sceną przez parę godzin, nie opuszczając swojego miejsca zaraz przy barierkach. Tym osobom Hunter na pewno wynagrodził wielogodzinne czekanie.

Dzisiaj na wszystkich chętnych czekają kolejne koncerty gwiazd polskiej muzyki – wystąpi zespół IRA, Grubson i Trzeci Wymiar. Kolejny raz można będzie się spodziewać naprawę dobrej zabawy – niezależnie od aury. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego dnia oraz – wybranie się na IGRY.

Zapraszamy do polubienia naszego PROFILU NA FACEBOOKU – czeka tam na Was wiele konkursów oraz informacji i zdjęć z różnych imprez.

GALERIA ZDJĘĆ Z KOROWODU

GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTÓW

1 KOMENTARZ

Komentarze są wyłączone.