Muzyka

Znamy kolejne zespołu Przystanku Woodstock!

Slaves – Najpierw zdobywali uznanie i sympatię fanów grając w pubach w całym kraju, a dziś już należą do grona najbardziej rozchwytywanych zespołów w Wielkiej Brytanii. Slaves grają surowego punk rocka, i dwie ich płyty pojawiły się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych wydawnictw muzycznych na wyspach. Punkowy duet przeszedł długą drogę od występów w salach barowych. Teraz ich fani wykupują na pniu bilety na koncerty zespołu w Brixton Academy w Londynie i wypełniają po brzegi sale O2 Forum i Shepherds Bush Empire. Dwuosobowy zespół został nagrodzony przez magazyn Kerrang! (największy tygodnik poświęcony muzyce rockowej). Slaves zostali też docenieni przez magazyn muzyczny NME, a z kolei ich debiutanci krążek „ Are You Satisfied?” otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Mercury.

 The Qemists – 

Wywodzą się z Brighton w Wielkiej Brytanii. Zaczęli występować w 1990 roku i początkowo inspirowali się gigantami muzyki rockowej, takimi jak m.in. Soundgarten, czy Nirvana. W późnych latach 90-tych prowadzili „podwójne życie”, za dnia grali muzykę rockową, a w nocy eksperymentowali z tworzeniem dźwięków przy pomocy komputera. Z fascynacji kulturą rave’ową wynikło ich zainteresowanie trip-hopem i drum’n’base. Pierwsi członkowie zespołu, czyli Liam, Dan i Leon wpadli na pomysł łączenia muzyki rockowej z tanecznymi kawałkami wyprodukowanymi przy pomocy komputera. Sami określają swoją muzykę poprzez, to czym nie jest. Mówią o sobie, że nie są standardowym zespołem rockowym, ani nie są też grupą producentów drumm’n’base. Porzucili także tradycyjne brzmienie i ideę zespołu – są muzykami i producentami jednocześnie. Uznanie zdobyli dzięki remixowi utworu Colduct „Everything Is Under Control”, podbijając japońską publiczność, która do dziś uwielbia ich muzykę. Ich ostatni album „Warrior Sound” osiągnął pierwsze miejsce na japońskich listach przebojów. Sami twierdzą, że po prostu grają muzykę której sami by chcieli słuchać. Aby odnaleźć równowagę między wykonywaną na żywo ciężką rockową muzyką i komputerowym brzmieniem, spędzili bardzo wiele czasu w studio i badali gusta publiczności jako DJ’e. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Dan Arnold, Liam Black, Bruno Balata, Olivier Simmons oraz Leon Harris. Dotychczas wydali trzy albumy: debiutancki krążek „Join The Q” (2009), rok później „Spirit In The System” oraz najnowsze wydawnictwo „Warrior Sound” z 2016 roku. W tym roku pojawią się na Przystanku Woodstock po raz drugi!

Nothing But Thieves – Zespół powstał jako trio w 2012 roku w Southend-on-the-Sea w Wielkiej Brytanii. Pierwszą EP-kę „If You Don’t Believe It Can’t Hurt You” wydali w 2013 roku. Przełom nastąpił dwa lata później – w październiku 2015 roku ukazał się ich debiutancki album zatytułowany „Nothing But Thieves”, inspirowany twórczością Arcade Fire, Kasabian, czy Muse. Utwór „Trip Switch” z tego krążka znalazł się na pierwszym miejscu Listy Alternatywnych Piosenek magazynu Billboard.

Nothing But Thieves grają gitarowy, alternatywny i nowoczesny rock, który łączą z popem. Ich brzmienie często porównywane bywa do takich zespołów, jak Foals, czy The Neighbourhood. Występowali z Arcade Fire, George Ezra oraz jako support na trasie koncertowej „Drones” zespołu Muse. Występowali przed wielotysięczną publicznością na festiwalach w Wielkiej Brytanii: Isle of Wright i Reading and Leeds Festival oraz Glastonbury w 2016 roku.