Event Portal Inne

Event Portal patronem medialnym imprezy OldTown!

Miło nam poinformować, że nasz serwis objął patronatem medialnym ogólnopolską imprezę utrzymaną w klimacie postapokaliptycznym – OldTown. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 21-27 lipca 2014 na opuszczonym lotnisku w Stargardzie Szczecińskim. Składać się będzie z dwóch części: typowo konwentowej, pełnej prelekcji, konkursów, itp. oraz 3 dni LARPa (gry terenowej).

OldTown to impreza, która swoją pierwszą edycję miała w 2005 roku i stawiło się na nią 55 uczestników. Wraz z upływem lat liczba uczestników wzrosła (Nawet do 310 uczestników!). OldTown można w skrócie określić jako typowy konwent fantastyczny, połączony z kilkudniową grą terenową i obozem przetrwania.  Cena konwentu to 110 zł (przedpłata 75 zł), noclegi na polu namiotowym.

Gra terenowa (LARP)

LARP, czyli Live Action Role-Playing, to gra terenowa, odmiana gry fabularnej, która jest rozgrywana na żywo. Gracze wcielają się w wymyśloną przez siebie postać i starają realizować postawione przed nimi cele. Głównymi założeniami tego typu gier jest interakcja z innymi graczami i rozgrywka, w której najważniejsza rolę odgrywa wyobraźnia, ale także rekwizyty i stroje.
Przez pierwsze 3 dni uczestnicy OldTown wcielają się w role mieszkańców postapokaliptycznego miasteczka i biorą udział w przygotowanej grze terenowej (LARPie). W LARPie udział bierze około 250 uczestników konwentu. Będzie to swoista symulacja życia w miasteczku i pustkowiach po apokalipsie.

Część konwentowa:

Podczas tej części przez dwa dni odbywać się będą różne konkursy z nagrodami, prelekcje tematyczne, panele dyskusyjne, turnieje oraz inne punkty programu części konwentowej.

Szczegółowy harmonogram OldTown 2014:

Poniedziałek: rozpoczęcie
Wtorek – czwartek: LARP
Piątek, sobota: część konwentowa
Sobota: zakończenie konwentu, impreza pożegnalna
Niedziela: dzień wyjazdowy

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej imprezie! Jako patroni medialni będziemy informować o wszelkich nowościach związanych z OldTown – dlatego zaglądajcie do nas często, aby nic Was nie ominęło.

Szczegółowe informacje pod linkiem: https://oldtown.info.pl

 

Warto także zajrzeć na Facebooka imprezy oraz kanał na Youtube (w celu zobaczenia na własne oczy klimatu OldTown).

 

 

(Źrodło: Strona organizatora/Własne)